Лікувальна справа

Моя професія фельдшер.

Найпопулярнішою серед абітурієнтів є професія фельдшера. Фельдшер (нім. Feldscher від Feldscherer спочатку перекладалось як польовий цирульник, хірург). Це медичний працівник із середньою спеціальною освітою, який має право самостійно надавати першу медичну та долікарську допомогу на фельдшерсько-акушерському пункті (ФАПі); помічник лікаря в лікувально-профілактичних та санітарно-протиепідемічних установах. Освітня та професійна підготовка в коледжі дає можливість випускникові в умовах гострої конкуренції влаштуватись на роботу у здоровпункт промислового підприємства, на морські та річкові судна, у лікувальні заклади, працювати фельдшером станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги, очолювати  ФАП  на селі.

Особливості роботи:

Фельдшер надає першу допомогу при гострих захворюваннях і травмах, здійснює профілактику захворюваності і травматизму, бере участь в профілактичних оглядах працюючих, проводить щеплення проти інфекційних захворювань, робить прості клінічні аналізи.

Повинен знати: Анатомію і фізіологію людини, загальні відомості про патологічні процеси, що відбуваються в організмі людини, методи диспансерного обслуговування населення, правила ведення медичної документації.

 Професійно важливі риси:

 •  співчутливість;
 •  спостережливість;
 •  акуратність;
 •  хороші пам'ять, зір і слух.

 Медичні протипокази:

 •  серйозні порушення зору і слуху;
 •  захворювання опорно-рухового апарату;
 •  зниження рухових функцій рук і пальців;
 •  психічні й інфекційні захворювання.

З давніх часів медик - дуже шанована і почесна професія. Безліч фахівців різного освітнього рівня працюють у цій сфері. І усі вони: медсестри, фельдшери, лаборанти, лікарі - присвятили себе найпотрібнішій та найгуманнішій сфері діяльності - полегшенню страждань хворих, боротьбі за їх життя і здоров'я.

Професія фельдшера найбільш наближена до професії лікаря. Як правило, фельдшер працює у службі швидкої допомоги. У його обов'язки входить надання першої допомоги людині, яка попала в аварію, катастрофу, раптово хворому тощо. Фельдшер проводить попередній огляд хворого (вимірює тиск, пульс тощо), встановлює первинний діагноз і на підставі цього діагнозу надає хворому необхідну медичну допомогу. Фельдшер бере активну участь у пропаганді здорового способу життя, виконує санітарно-епідеміологічний нагляд за людьми, що проживають на його дільниці, також він проводить масові обстеження учнів, працюючих і пенсіонерів для виявлення захворювань на ранніх стадіях, проводить санітарно-освітню роботу серед населення, у цьому полягає його профілактична робота. Фельдшер уміє виконувати функції багатьох лікарів-спеціалістів: при необхідності вміє прийняти пологи, накласти шви на рану, вимити сірчану пробку з вуха, видалити чужорідне тіло з ока, надати першу допомогу при переломах, опіках тощо.

 Професія має спеціальності:

 1. Фельдшер - працює переважно в установах служби швидкої допомоги, виїжджає на виклики для надання першої допомоги хворому. За даними огляду ставить попередній діагноз. У разі потреби викликає лікаря або бригаду фахівців. Здійснює транспортування хворих при госпіталізації. Виконує медичні маніпуляції, внутрішньовенні ін'єкції, перев'язки тощо.
 2. Фельдшер військовий - веде прийом і медичний огляд, а також лікування у військових частинах, на кораблях за відсутності лікаря або під його наглядом.
 3. Фельдшер психоневрологічних установ – працює там, де відсутній лікар-психіатр, скеровує виявлених або тих, хто звернувся за допомогою в стаціонар і спостерігає за ними після виписки.
 4. Фельдшер-акушер - приймає пологи, проводить патронаж вагітних жінок і грудних дітей, вживає заходи щодо запобігання жіночої й дитячої смертності.

 Як видно з опису основних трудових функцій фельдшера, його робота (як і робота будь-якого лікаря) пов'язана з високою відповідальністю. Адже від правильності його діагнозу залежить і правильність призначеного лікування, а, отже, здоров'я і навіть нерідко життя хворого. Як і будь-яка професія, пов'язана з медичним обслуговуванням хворих, професія фельдшера вимагає від працівників таких рис, як самовладання, терпіння, врівноваженість, уміння швидко приймати рішення у складній, нестандартній ситуації та умовах дефіциту часу. Для успішної роботи фельдшера важливим є також його зацікавлення медицини, постійна готовність прийти на допомогу людям.

Специфіка роботи служби швидкої допомоги (нічні чергування) ставить підвищені вимоги до фізичної витривалості, а у деяких випадках, до фізичної сили працівників (перенесення хворих в машину швидкої допомоги), вимагає від них організованості та постійної готовності до дій.

Фельдшер користується високим рівнем попиту на ринку праці. Рівень заробітної плати – середній. Наявність вищої медичної освіти дає можливість кар'єрного росту до посади лікаря, фармацевта.

Новини коледжу

Читати усі новини

Оголошення

усі оголошеня